/

O projektu

Portál politickefinance.cz má za cíl přehledně prezentovat informace o hospodaření politických stran a jejich dárcích. Čerpá z veřejně dostupných zdrojů, zejména z výročních zpráv politických stran - které jsou ovšem veřejnosti dostupné pouze v knihovně Parlamentu ČR (více v sekci O datech).

Portál od roku 2014 provozuje Centrum aplikované ekonomie, o.s.. Vytvořen byl v roce 2013 pro Sociologický ústav AV ČR jako výsledek aplikovaného výzkumu, po ukončení tohoto výzkumu přešel pod sdružení. Technickou realizaci od počátku obstarává naše sesterská firma Datlab s.r.o., specializující se na práci s daty veřejného sektoru.

Vývoj původní verze portálu byla financována Ministerstvem vnitra v rámci projektu „Snižování bezpečnostních rizik korupce a organizovaného zločinu v ČR". Jeho významné rozšíření v roce 2014 podpořil Fond Otakara Motejla. Financování provozu, dalších rozšíření a sběru dat po listopadu 2014 není zajištěno. Přispět na provoz a další rozšíření můžete v dolní části webu. Děkujeme.


 

Provozuje EconLab z.s.. Zobrazené informace pocházejí z veřejně dostupných zdrojů, nebo jsou výsledkem akademického výzkumu. Provozovatel neručí za jejich správnost ani za škody způsobené jejich nesprávným užitím.Hodnocení stran vzniklo s podporou Velvyslanectví USA v České republice.